Proč se vyplatí koupit zboží určené jen pro sport?

| Kategorie: | Autor:

Proč se vyplatí koupit zboží určené jen pro sport?


Možná že už jste někdy zpozorovali, že v naší nabídce naleznete různě označené boty a oblečení. Zatímco některé z nich jsou označeny jako ryze sportovní, u jiných je tomu přesně naopak a značíme je jako volnočasové. Neděláme to jen tak pro nic za nic, má to svůj praktický důvod.

 

Někdy se vám asi zdá, že produkty určené přímo pro sport jsou příliš drahé. Ano, přiznáváme, že v některých případech opravdu nepatří k nejlevnějším. Za své peníze ovšem dostanete kvalitu ověřenou miliony spokojených zákazníků po celém světě. Značky, jejichž zboží prodáváme, mají letité zkušenosti s vývojem sportovních produktů. Ty potom mohou být vybaveny i různými funkčními technologiemi.

Připlatit se vyplatí. Neprodáváme zajíce v pytli

A nejspíš jste si už někdy také položili otázku, proč platit takové peníze, když mnohdy levnější produkt té samé značky podle vás zvládne to samé, nebo si vystačíte s neznačkovým a levnějším zbožím neznámých značek. Odpověď je prostá – zaplatíte za kvalitu, kterou konkurence nenabídne.

Šetřit byste ale neměli ani v rámci jedné značky. Jako zářný příklad můžeme uvést značku adidas. Ta disponuje dvěma divizemi. Performance se zaměřuje na sportovní obuv a oblečení, zatímco Originals je ryze stylovou záležitostí. Rozeznáte je od sebe jednoduše, zatímco Originals používá klasické logo Trefoil ve tvaru trojlístku, Performance má na sobě modernější logo stylizované do trojúhelníku.

Nenechte se zmást, i v kolekcích Originals často najdete boty, které na první pohled vypadají jako sportovní. Může se jednat například o boty řady ZX. Ano, ty byly původně běžeckou botou, v osmdesátých letech v nich běhala většina atletů. Doba ovšem pokročila, dnešní technologie bot jsou úplně jinde. Výrobce však těží z velké popularity původních modelů, a tak nejen modely ZX nebo Dragon uvádí znovu na trh jako retro kolekce určené pro nošení ve volném čase.

Co udělá nevhodná zátěž s botou?

Důvodů, proč s takovými botami rozhodně nesportovat, je více než dost. Prvním a asi nejdůležitějším bodem je, že bota není na takové užití stavěná. Konstrukce je navržena tak, aby zvládla občasné volnočasové využití při běžné chůzi, při které nedojde k žádnému specifickému druhu námahy na materiál. Ale jakmile se v ní pokusíte běhat, dělat dřepy nebo cvičit, začne se bota nadměrně zatěžovat a ohýbat. Na to není materiál přizpůsoben a často pak dochází nejen k vysokému opotřebení, ale také úplnému zničení boty. Není to dáno tím, že by bota byla nekvalitní – pouze není pro takové účely určená. Pokud jí ale budete používat tak, jak je výrobcem i naším návodem na údržbu doporučeno, vydrží vám bez úhony klidně i několik let.

Ani u sportovních bot ale neplatí, že si můžete koupit úplně jakoukoliv, která vám jako první padne do oka. V naší nabídce najdete boty s různým určením, od běhu přes trénink až po outdoorové sporty. Před nákupem se tedy musíte pořádně rozmyslet, k čemu má taková bota sloužit. Zatímco běžecké boty jsou navrženy tak, aby byly co nejlehčí a dokonale tlumily, vydrží pouze jednostrannou zátěž v podobě běhu, protože na jiný pohyb nejsou dimenzovány. Pro komplexnější škálu pohybů tedy rozhodně doporučujeme boty tréninkové, které jsou přizpůsobeny tomu, aby vydržely všestrannou zátěž. I u sportovních bot platí, že pokud je využijete jinak, než k čemu jsou určené, budete se s nimi muset velmi brzy rozloučit.

Obrázky u článku ukazují, jak to dopadá, když se rozhodnete botu použít jinak, než výrobce zamýšlel. A nejedná se o žádné extrémní případy či boty, které bychom schválně nechali projít přílišnou zátěží. Jde o reálné fotografie produktů, které se nám vrací na reklamaci s podezřením na výrobní vadu.

Dvakrát měř, jednou nakupuj

Samozřejmě že s nesprávným užitím se pojí také záruka. Na všechny naše produkty poskytujeme standardní dvouletou záruku na výrobní vady, jak je předepsáno zákonem. Ovšem v případě, že je zboží užíváno pro jiný účel, než pro který bylo určeno, nemůže být nárok na záruku uznán, protože se jedná o mechanické poškození boty. Věřte, že zamítání reklamací není ani pro nás vůbec příjemné a neděláme to rádi, ale v případě mechanického poškození nemáme na výběr.

To samé samozřejmě platí i v případě oblečení. Je nutné rozlišovat, zda se jedná o volnočasovou kolekci či specializované sportovní zboží. I zde platí u sportovních produktů rozdělení podle druhu sportu a věřte, že tam není jen tak pro nic za nic – například tréninkové oblečení je vyrobené ze silnějšího a pevnějšího materiálu, aby ustálo i specifickou zátěž v posilovně.

Pokud si s výběrem nevíte rady, je několik možností, jak můžete postupovat. První možností je řídit se podle rozdělení zboží do kategorií přímo na našem eshopu. V druhé řadě určitě před koupí čtěte popisek, protože v něm najdete přesně uvedeno, k čemu daný produkt slouží. A kdybyste si ani tak nevěděli rady, nebojte se nám napsat nebo zavolat. Rádi vám s výběrem poradíme. A to platí samozřejmě i pro naší kamennou prodejnu v Chlumčanech, kde vám rádi ukážeme cokoliv z naší nabídky a poradíme.