adidas Originals Swift Run W Dámské boty

adidas Originals
Značka: adidas Originals
Model:
B37681
originální zboží zaručujeme se za originalitu
garance až 30 dní na vrácení nebo výměnu
Nevíte si rady s velikostí náš asistent vám zboží přeměří

Vyjděte do ulic s dámskými boty SWIFT RUN W ve světle růžové barvě. Tyto boty mají kombinaci vzhledu - moderní komfort a retro styl. Pletený svršek má tvar ponožky pro flexibilní pocit. Lehká podešev EVA tlumí nárazy, má dobré odpružení, zpevní a ochrání nohy. Díky stélce OrthoLite budete v suchu. Odvádí pot od těla a zabraňuje vytváření zápachu v botě a plísním. Na bocích jsou tři bílé pruhy. Na nártu a na patě jsou vyšívané proužky od nejmenšího k největšímu, přičemž na nártu mají světle růžovou barvu a nad patou černou. Na jazyku boty, který je spojený s botou, se nachází bílé logo originals a nápis adidas.

adidas Originals

Společnost adidas fakticky existuje teprve od roku 1949, kdy byla značka adidas registrována. Ale základy byly položeny již v roce 1924, kdy bratři Adolf a Rudolf Dasslerovi založili ve městě Herzogenaurach v Bavorsku firmu na výrobu bot. Po druhé světové válce se cesty obou bratrů rozešly kvůli osobním neshodám. Rudolf si poté založil svou vlastní firmu Puma.

A právě s Pumou adidas v prvních letech soupeřil nejvíce. Jedním z mnoha zářných příkladů může být aféra kolem sprintera Armina Haryho, který na olympiádě v roce 1960 běžel finále běhu na sto metrů v botách Puma, přestože obvykle běhal v botách značky adidas, ale adidasky si opět obul na medailový ceremoniál.

Původně i adidas vyráběl pouze boty sportovního rázu. V roce 1967 ale přišel průlom, když přišel první kus oblečení od této německé značky. Jednalo se o teplákovou soupravu zaštítěnou legendárním německým fotbalistou Franzem Beckenbauerem. Ten své jméno se značkou spojoval i nadále a dodnes tak v nabídce adidasu najdeme mnohé produkty, které na něj odkazují.

Hlavním sportem, ve kterém se adidas zpočátku angažoval, byl fotbal. A nejde jen o kopačky. Vždyť adidas je dlouhá léta oficiálním dodavatelem fotbalových míčů pro mistrovství světa, Evropy, Ligu mistrů i Evropskou ligu. Začalo to v roce 1970 na MS v Mexiku míčem adidas Telstar, a pokračovalo přes oblíbené míče Tango až k dnešním moderním balonům.

Doprava zdarma při nákupu nad 3 000 Kč
bezplatná výměna velikosti zboží
garance až 30 dní na vrácení nebo výměnu
ryhlá expedice nejpozději druhý den
vše skladem nic neobjednáváme

Další produkty z kategorie